Singapore - Little India

Autor: Lubo Repka | 23.2.2014 o 16:37 | (upravené 12.12.2016 o 16:49) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  753x

Pre náš ostatný návrat do Singapuru sme si vybrali štvrť Little India. Chceli sme spoznať a porovnať chuť Indie v Singapure s Indiou, ktorú sme zažili na našej predchádzajúcej ceste. Pre mňa osobne z toho nevyšla dobre ani Malá In

Takto to vyzerá v Little India cez deň.

 

3T0C5664.jpg

 

3T0C5665.jpg

 

3T0C5668.jpg

 

3T0C5669.jpg

 

3T0C5670.jpg

 

Ako prvý sa nám priplietol do cesty hinduistický chrám Sri Veeramakaliamnam. Sri Veeramakaliamman Temple je venovaný božstvu Kaliamman, alebo tiež Kali - krutej inkarnovanej manželke boha Šivu. Bližšie vysvetlenie by nám mohli podať naši rómsky spoluobčania, ktorí túto bohyňu doteraz uctievajú. Vo francúzskom mestečku Les Saintes Maries de la Mer v oblasti Camargue sa jej chodia miestny cigáni pokloniť každý rok v mesiaci máj. Kláštor Sri Veeramakaliamman bol prvý kláštor v Singapure, ktorý jej bol venovaný. Neskôr boli ešte vybudované ďalšie kláštory Kali, ktoré sú jej tradične venované. Verí sa, že tento kláštor bol vybudovaný v roku 1855 tamilskými robotníkmi, ktorí pracovali vo vápenných peciach v Kampong Kapor. V roku 1908 bola postavená hlavná budova chrámu, v ktorej boli umiestnené sochy hlavných bohov hinduistickej viery a bola postavená socha Kali dovezená z Indie. Počas druhej svetovej vojny hlavne v roku 1942 slúžil kláštor ako útočisko pri bombardovaní Singapuru Japoncami. Ľudia verili, že bohyňa Kali ich ochráni a naozaj to tak vyzerá, lebo kláštor bol jednou z mála budov, ktorá nebola zasiahnutá bombami a zostala neporušená.

 

3T0C5682.jpg

 

3T0C5686.jpg

 

3T0C5687.jpg

 

3T0C5691.jpg

 

3T0C5696.jpg

 

O trošku negatívny dojem z tejto časti Singapuru sa postaral náš štvorhviezdičkový hotel, v ktorom sme sa ubytovali. Izba bola taká malá, že v menšej som ešte v živote nespal. V podstate sa jednalo o posteľ na drevenej základni, ktorá pokrývala takmer celú plochu izby. Za posteľou bol záves, tak ma manželka hneď poslala ho odtiahnuť, nech máme aspoň denné svetlo. Vyzul som sa a po posteli preliezol k závesu, mykám ním ale nie a nie sa pohnúť. Tak som ho len tak poodhrnul a nakukol som cez neho. Na moje zdesenie tam bola stena. Okno žiadne. Ten záves ho len evokoval, kamufloval pocit okna. Aké kritériá použili pri udeľovaní hviezdičiek tomuto hotelu ostalo pre mňa záhadou. Ale pochopili sme aspoň názov hotelu, volal sa Moon :)

 

Takto to vyzerá v Little India večer.

 

3T0C5837.jpg

 

3T0C5838.jpg

 

3T0C5839.jpg

 

3T0C5840.jpg

 

Na druhý deň sme s radosťou sadli na lietadlo a Little Indiu opustili, som si istý, že navždy.

 

Lubo Repka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?