Plavba Panamským kanálom - časť 1. Vyplávanie z Miami.

Autor: Lubo Repka | 24.1.2017 o 3:08 | (upravené 24.1.2017 o 10:25) Karma článku: 5,27 | Prečítané:  1822x

Vyplávali sme v piatok 20. januára a plavíme sa z Miami do Los Angeles. Cestou sa zastavíme v Kolumbii v meste Cartagena, preplavíme sa Panamským kanálom, pozrieme si Kostariku na jej pacifickom pobreží v okolí mesta Puntarenas.

Potom Nikaraguu a jej slávne mesto León, Guatemalu a ešte slávnejšie mesto Antígua, z Mexika uvidíme Chiapas, Huatulco, Mazatlan, Cabo san Lucas a vylodíme sa v Los Angeles.

Dnes, keď píšem tento článok je už pondelok a máme za sebou Cartagenu a pred sebou plavbu Panamským kanálom. Toto oneskorenie je spôsobené jednak nedostatkom času a jednak zlým internetovým spojením. Ďalšie články sa pokúsim písať v čo najaktuálnejšom čase, ale aj tak nikdy nedohoním ten časový rozdiel medzi pásmami, ktorý je momentálne plus 6 hodín oproti času na Slovensku.

Plavby výletnými loďami

Plavby po karibiku nájdete na dovolenka.sme.sk.

Miami na Floride, odkiaľ sme vyplávali by sa mohlo volať aj hlavné mesto výletných lodí. Len v deň nášho vyplávania tu bolo pripravených na cestu 6 veľkých výletných lodí, vrátane tej našej. Volá sa Norwegian Jewel a patrí spoločnosti Norwegian Cruise Line.

 Nalodili sme sa poobede medzi druhou a treťou a museli sme si vystáť radu, kým sme sa dostali k registrácii, ktorá sa podobá výdaju letenky. Najprv odovzdáte kufre a potom iba s ľahkou batožinou prejdete cez bezpečnostné opatrenia postupne až na loď. Celý proces nalodenia vyše 2 tisíc pasažierov v priebehu niekoľkých hodín je nočnou morou všetkých plavebných spoločností.

Plánovanému vyplávaniu o 17,00 musí predchádzať nácvik núdzovej situácie. Všetci pasažieri sa musia dostaviť na vopred určené miesto, ktoré je vyznačené na ich palubnej karte. Dostanú inštrukcie ako sa chovať, keď zaznie signál 7 krátkych a jeden dlhý tón sirény. 

Na cvičení sa nesmie fotiť ani nahrávať. Keď ho máme za sebou, čakáme už len na vyplávanie. Po prvýkrát sa nám stane, že meškáme a to takmer hodinu.

Norwegian Cruise Line je americká spoločnosť so sídlom v okrese Miami-Dade County, Florida USA. Svoju činnosť začala v roku 1966 pod menom Norwegian Caribbean Line. O histórii spoločnosti som už písal vo svojom článku „Moja plavba na Bahamské ostrovy“.

Norwegian Jewel je vlajkovou loďou triedy Jewel, do ktorej patria ešte lode Jade, Pearl a Gem. Postavená bola v nemeckých lodiarskych závodoch Meyer Werft v roku 2005. O rok na to nasledovali lode Jade a Pearl a v roku 2007 bola dodaná posledná z tejto série loď Gem. Všetky boli už od začiatku dizajnované tak, aby splnili požiadavky na plavbu Panamským kanálom. Loď Jewel bola v dobe svojho uvedenia do prevádzky najväčšou loďou na svete schopnou plavby cez Panamský kanál. Jej krstnou mamou je Melanie Trump, dnes prvá dáma USA.

Tento článok píšem už na palube lode. U vás doma už je utorok, tu máme ešte stále pondelok večer. Máme pozretú Cartagenu a tak vám môžem ponúknuť aj fotku našej lode, ktorú som urobil v prístave v Cartagene. V Miami som to nestihol.

Na záver ešte základné informácie o našej lodi. Ako som už spomínal, pokrstená bola Melaniou Trumpovou dňa 3. novembra roku 2005. Loď má dĺžku 294 metrov, šírku 32 metrov, zmestí sa na ňu 2 376 pasažierov a obsluhuje ich 1100 členná posádka.

Sledujte moju fb stránku  a lajkujte.

A samozrejme si môžete kúpiť aj moju knihu o plavbe do Čierneho mora.

Lubo Repka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?